Zámek Slavkov, Židlochovice 8. 6.

V krásný, slunečný den  jsme se vypravili na zámek Slavkov. Historie zámku je spojena se starým moravským šlechtickým rodem Kouniců. Působení tohoto rodu přineslo velký rozmach stavebních aktivit, podporu řemesel. Za vlády Dominika Ondřeje Kounice došlo k barokní přestavbě zámku. Václav Antonín Kounic byl kancléřem Marie Terezie a dalších třech habsburských panovníků. Jedním z posledních příslušníků rodu byl Václav, hrabě z Kounic, který věnoval studentům svůj palác na Žerotínovým náměstí v Brně a nechal postavit vysokoškolské koleje. Ve všech místnostech jsou nádherné stropní malby. Zámek je obklopen rozsáhlým parkem se sochami, jezírky. 

Po prohlídce nás pan Dufek zavezl do restaurace Slavkovský pivovar, kde jsme měli objednaný oběd. V restauraci už byli na nás připraveni, takže oběd proběhl velmi rychle. Oběd výborný, obsluha rychlá, velká spokojenost.

Odtud jsme jeli na zámek Židlochovice. Tento zámek patří nejzachovalejším loveckým zámkům v Evropě. Posledním majitelem byl arcivévoda Fridrich, který zámek vlastnil do r. 1918. V zámku jsou trofeje zvěře, které ulovil arcivévoda na celém území Rakouska Uherska.  V tomto zámku pobýval i prezident T. G. Masaryk. Viděli jsme jeho apartmá. V současné době zámek slouží ke konání různých setkání politiků, ale i firemních akcí. K zámku patří také zámecká kaple sv. Kříže. Zajímavým výkladem nás provázel pan průvodce po celém zámku i v kapli.

Byl to krásný, odpočinkový výlet. 

 

Hlavní navigace:

Dne 29. 11. 2021 Městské divadlo Brno muzikál Jane Eyrová.

 

7. 11. 2021 divadlo Boleradice Pohádka máje.

Potvrzení o očkování nutno vzít sebou na obě představení a respirátor.

 

Přeji Vám hodně zdraví, pokory, vzájemné ohleduplnosti, trpělivosti, energie k překonání této nelehké doby. Moc mne, stejně jako Vám, chybí osobní setkávání při našich akcích.

Dodržujte, prosím, všechna vládní nařízení. Jde o naše zdraví, zdraví našich blízkých. Buďte na sebe opatrní.

 

 

Vytvoření webových stránek zajistila

Firma Graweb, jmenovitě pan Kamil Konečný, nám sponzoruje vytvoření našich webových stránek. Jeho firma nám také tyto stránky vytvořila. Děkujeme mu za jeho spozorský dar.

Chceme, aby nejen naši členové, ale i široká veřejnost, byli informováni o naší činnosti.