Kurz finanční gramotnost 2017

Využili jsme nabídku od MS Quatro Hustopeče pana Martina Macho a 29. 5. jsme se sešli, 15 našich členů, ve školící místnosti společnosti MS QUATRO na kurz finanční gramotnosti.

Zkušená lektorka ing. Lenka Švehlíková nám předala praktické rady z oblasti pojištění, spoření, úvěrů a tvorby rezerv. Mimo jiné upozornila, jak rozpoznat dobrého a špatného finančního poradce a na co si dát pozor při výběru finančního poradce. Velmi srozumitelně s námi prošla všemi těmito tématy a jejími nástrahami. Doporučila se řídit několika pokyny:

  •  číst drobné písmo, chtít vysvětlit nejasnosti, žádná nabídka není neopakovatelná, vzít si čas k přečtení

  • nebát se ptát - není špatný dotaz, ale špatná odpověď, porovnání nechat na odborníka, kterému věříme, musí odpovědět srozumitelně

  • pokud nám není poradce sympatický, lidsky si nesedneme, neuzavírat s ním smlouvu

  • není kouře bez ohýnku - nelze mít jistotu a zároveň vysoký výnos, když je něco vysoce výnosné, je to také vysoce rizikové

  • nikdy nebrat úvěr na splácení dalšího úvěru

  • zvolené smlouvy neměnit při první příležitosti, držet se navrženého řešení.

Paní ing. Švehlíková odpovídala na naše dotazy srozumitelně.  I my, naprostí laici v oblasti finančnictví, jsme odcházeli spokojení, s pocitem, že jsme alespoň malinko porozuměli danému námětu. Doufáme, že naše spolupráce bude pokračovat i nadále. Děkujeme.

Hlavní navigace:

Zájezd pro prarodiče s vnoučaty do ZOO Lešná 15. 8. 2022.

 

Buďte na sebe opatrní. Hodně optimismu, vzájemné tolerance, energie.

 

 

Vytvoření webových stránek zajistila

Firma Graweb, jmenovitě pan Kamil Konečný, nám sponzoruje vytvoření našich webových stránek. Jeho firma nám také tyto stránky vytvořila. Děkujeme mu za jeho spozorský dar.

Chceme, aby nejen naši členové, ale i široká veřejnost, byli informováni o naší činnosti.