Plavba lodí na hrad Veveří

V krásný slunečný den 17. 8. jsme jeli na výlet pro prarodiče s vnoučaty - plavba lodí na hrad Veveří a prohlídka ZOO. Zájezdu se zúčastnilo 34 dospělých a 25 dětí. Na přístaviště nás přivezl pan Dufek autobusem. Již příchod na přístaviště nás překvapil, jak bylo všechno upravené, na plážích kolem byla posečená zelená tráva, také velmi upravené. Na lodi jsme seděli na horní palubě, odkud byl nádherný výhled po celé přehradě a jejím okolím. Z přístavu na hrad Veveří je prudké stoupání, které nás trochu unavilo, ale odměnou byl výhled z hradu. Hrad je ještě v rekonstrukci. Prohlídková trasa vedla soukromým apartmá mladého hraběte, dětským pokojem, pokojem pro vychovatelku, reprezentačními salony, palácovou jídelnou. Byla zakončena na vyhlídkové terase, odkud je nádherný výhled do okolních Podkomorských lesů a na Brněnskou přehradu. V dětském pokoji byl malý domeček. Byla nám položena otázka, k jakému účelu sloužil, na terase jsme se dozvěděli, že sloužil pro ptáčky, to nikdo z přítomných neuhádl. Také nás zaujal nádherně vyřezávaný dřevěný nábytek, který byl v jedné místnosti. Z hradu nás pan Dufek převezl do ZOO. ZOO je po rekonstrukci moc hezky udělaná. Mnozí z nás využili vláček, který projíždí zahradou. U dětí velké nadšení vyvolala medvědice se svým mládětem, samozřejmě opice, ale i dravé šelmy zaujaly. Někteří účastníci byli přítomni při zrození srnčete. U dětí překypovala energie i po tak náročném dni. Účastníci byli spokojení a to bylo účelem tohoto výletu. Mnohé děti navázaly nová přátelství. 

Hlavní navigace:

Dne 29. 11. 2021 Městské divadlo Brno muzikál Jane Eyrová.

 

7. 11. 2021 divadlo Boleradice Pohádka máje.

Potvrzení o očkování nutno vzít sebou na obě představení a respirátor.

 

Přeji Vám hodně zdraví, pokory, vzájemné ohleduplnosti, trpělivosti, energie k překonání této nelehké doby. Moc mne, stejně jako Vám, chybí osobní setkávání při našich akcích.

Dodržujte, prosím, všechna vládní nařízení. Jde o naše zdraví, zdraví našich blízkých. Buďte na sebe opatrní.

 

 

Vytvoření webových stránek zajistila

Firma Graweb, jmenovitě pan Kamil Konečný, nám sponzoruje vytvoření našich webových stránek. Jeho firma nám také tyto stránky vytvořila. Děkujeme mu za jeho spozorský dar.

Chceme, aby nejen naši členové, ale i široká veřejnost, byli informováni o naší činnosti.