Mezinárodní seniorský tábor Rakvice 2017

Na základě memoranda uzavřeného mezi třemi městy - Benátky nad Jizerou, Hustopeče, Modra, Město Hustopeče letos uspořádalo mezinárodní seniorský tábor od 14. 5. - 19. 5. ve vinařském domě Dominant v Rakvicích. Uvnitř tohoto vinařského domu na Vás dýchne neskutečná atmosféra, která vychází z nádherného nábytku vyrobeného ze stromů z lednicko-valtického areálu, kdy bobři se zasloužili o poražení těchto starých stromů. První den nás přivítala paní ředitelka Monika Hytych, každá žena dostala gerberu - byl svátek matek. Po ubytování někteří z nás si vyšlápli na rozhlednu u Přítluk.  Po večeři následovala degustace vín z firmy Víno Rakvice. Všechna degustovaná vína byla vynikající. V pondělí hned po ránu rozcvička na čtyřech stanovištích, po ní snídaně a pak focení jednotlivých skupin. Ruční práce předváděla paní Inka Florusová - tvorba víly z ovčí vlny. Předvedla, jak se česala vlna, také měla funkční kolovrátek. Paní Jana Tupá zase předváděla ubrouskovou techniku. Po obědě jsme jeli do Čejkovic do firmy Sonnentor, výroba čajů. Pokračovali jsme do muzea Kobylí, kde jsou kroje vázající se k tomuto kraji. Večer byl Hustopečský. Přijela paní starostka Hana Potměšilová a místostarosta Bořek Švásta. Byla krátká prezentace Města, paní starostka pozdravila seniory. Vystoupili sourozenci Maryčka a Martin Matochovi a potěšili krásným zpěvem, následovalo vystoupení duo Fialovi - Jirka na harmoniku, Laďa ozembouch a zpěv, také zpěvačky Marie Krajícová a Urbánková. Walter Proschek řekl několik vtipů a pak zase vystoupení Dua Fialovi se svými nádhernými písněmi pobavili. Následovala volná zábava s tancem, zpěvem a ochutnávkou vína z Města Hustopeče. Druhý den po snídani bylo háčkování, Modra. Po obědě nás čekala návštěva Lednice - zámku, lodí k Minaretu a procházkou zpět. Večer byl Modranský. Vystoupil ochotnický divadelní soubor z Modre. Další den dopoledne zase tvorba ručních prací pod vedením Benátek, odpoledne návštěva Mikulova. Po večeři si připravili Benátky pěkný program. Večer opět hrál Jirka Fiala a zpěvem doprovázeli Laďa a obě Marušky. Další den byla olympiáda. Také nás přijeli pozdravit starostové - p. Hana Potměšilová z Hustopeče, p. místostarosta Švásta, starosta pan Král z Benátek a p. primátor Juraj Petrakovič a ing. Marian Gavornik z Modre. Odpoledne výlet do Valtic, prohlídka zákulisí barokního divadla. Společenský večer na ukončení tábora. Hrála cimbálová muzika. Organizátoři rozdali účastníkům medaile a diplomy z olympijských her. Walter Proschek I. místo za hod talířem, Anička Neubauerová 2. místo. A další umístnění. V pátek ráno po snídani nastalo rozloučení a odjezdy do svých domovů. Už teď se těšíme za rok opět nashledanou. 

 

Hlavní navigace:

Dne 29. 11. 2021 Městské divadlo Brno muzikál Jane Eyrová.

 

7. 11. 2021 divadlo Boleradice Pohádka máje.

Potvrzení o očkování nutno vzít sebou na obě představení a respirátor.

 

Přeji Vám hodně zdraví, pokory, vzájemné ohleduplnosti, trpělivosti, energie k překonání této nelehké doby. Moc mne, stejně jako Vám, chybí osobní setkávání při našich akcích.

Dodržujte, prosím, všechna vládní nařízení. Jde o naše zdraví, zdraví našich blízkých. Buďte na sebe opatrní.

 

 

Vytvoření webových stránek zajistila

Firma Graweb, jmenovitě pan Kamil Konečný, nám sponzoruje vytvoření našich webových stránek. Jeho firma nám také tyto stránky vytvořila. Děkujeme mu za jeho spozorský dar.

Chceme, aby nejen naši členové, ale i široká veřejnost, byli informováni o naší činnosti.