Kurzy pletení z papíru

Kurzy na pletení z papíru jsme pod záštitou Centra celoživotního vzdělávání zahájily: I. skupina  v pondělí 14. 2., 21. 2., 28. 2., 7. 3.

II. skupina v pátek 18. 2., 25. 2., 4. 3., 18. 3.

Inspirovaly nás předměty - košíky, květináče, misky a další výrobky, které nám zapůjčily naše členky ze Strachotína na "Týden sociálních služeb", který proběhl na náměstí 5. 10. 2010. Již tehdy vznikla myšlenka na uskutečnění kurzu na pletení z papíru. Vytvořené výrobky byly k nerozeznání od proutěných výrobků. Další motivace byla výstavka vyrobených výrobků, která proběhla v prostorách knihovny v měsíci únoru.

Naše členky ze Strachotína - p. Staňková Zdeňka, p. Zdražilová Milada, p. Říhová Anastazie, p. Friebová Marie ochotně přislíbily, další naše členy něco nového naučit. Tak vznikly kurzy, které proběhly pod záštitou Centra celoživotního vzdělávání a naší organizace.

Naše učitelky jsou velmi trpělivé, ukázaly nám jak začít výrobky vyrábět. Zahájily jsme jednoduššími výrobky. Začátky nejsou jednoduché, jedná se o mravenčí práci. Jenom než se najde patřičný grif na motání smotků, kterých je potřeba nepočítaně. V dalších dnech jsme pokročily na náročnější motivy a na závěr barvení výrobků a zbývá jen nazdobit - velikonočními motivy, nebo jinými aktuálními  jevy.

Hustopeče 19. 3. 2011

Hlavní navigace:

Poděkování panu Kamilovi Konečnému, firma GRAWEB za odstranění závady na našich webových stránkách.

 

Dne 12. 9. pořádáme zájezd do Zlína.

 

Všem našim členům přejeme krásné podzimní dny. Prosím, buďte na sebe opatrní.  Hodně tolerance a optimismu.

Těšíme se na setkání.

 

Vytvoření webových stránek zajistila

Firma Graweb, jmenovitě pan Kamil Konečný, nám sponzoruje vytvoření našich webových stránek. Jeho firma nám také tyto stránky vytvořila. Děkujeme mu za jeho spozorský dar.

Chceme, aby nejen naši členové, ale i široká veřejnost, byli informováni o naší činnosti.