Burčákové slavnosti

Ve dnech 29. září až 1. října probíhaly v Hustopečích Burčákové slavnosti. Ve čtvrtek pod zn. "Hustopeče se baví"  vystoupily děti z mateřských škol, základních škol a hudební školy.

V pátek úderem 18 hodin se otvíraly mazhauzy. Letos jich bylo otevřeno rekordních 18. V každém hrála hudba jiného druhu od cimbálu, přes cantry, harmonika, všude se zpívalo a hlavně burčák tekl proudem

V sobotu probíhal jarmark, na podiu se střídaly různé skupiny Gnomus, Mužátský sbor z Němčiček, velký ohlas měla skupina Ciganski diabli. Program uzavíral Fleret.

Čestným hostem byl hustopečský rodák, pražský herec Pavel Nečas.

Městem prošel historický průvod, který měl 400 členů, povozy, zvířata. Pak následovalo zasedání recestického útvaru Burčáková unie, byli přijati 2 členi.

 U pokladen byly naše členky, plnily dohodu, kterou máme s CVČ. Za to jim patří naše velké poděkování. 17. ročníku  se zúčastnilo rekordních 18 tis. návštěvníků.

Jako bonus, nádherné počasí s teploty téměř letními.

Takže přátelé: "Výše číž.." a za rok nashledanou.

Hlavní navigace:

 

 

Vánoční Olomouc 9. 12. 2023 

 

Všem našim členům přejeme krásné podzimní dny. Prosím, buďte na sebe opatrní.  Hodně tolerance a optimismu.

Těšíme se na setkání.

 

Vytvoření webových stránek zajistila

Firma Graweb, jmenovitě pan Kamil Konečný, nám sponzoruje vytvoření našich webových stránek. Jeho firma nám také tyto stránky vytvořila. Děkujeme mu za jeho spozorský dar.

Chceme, aby nejen naši členové, ale i široká veřejnost, byli informováni o naší činnosti.