Zájezd pro prarodiče s vnoučaty

Návštěva ZOO Lešná

Dne 15. 8. 2022 jsme pořádali již tradičně zájezd pro prarodiče s vnoučaty tentokrát do ZOO Lešná. Autobus se nám podařil zaplnit, v poslední době tomu tak nebývá.

ZOO Lešná byla založena v roce 1946, je  na celkové rozloze 70 ha, v zahradě je 226 druhů zvířat, 1467 jedinců. ZOO je rozdělena na několik oblastí Afrika – zástupci sloni, jako taková zajímavost vloni se zde narodilo mládě slona afrického, je to první slůně africké v ČR. Dále jsou zde želvy, žirafy, nosorožci. Asii představuje tapír čabrakový, pelikáni, pandy, tygr ussurijský. Austrálie – kivi a kea, klokani rudokrké, emu. Amerika jaguár, tamariny bělovousí, lenochody, želvy, piraně. Vydry obrovské se chovají jako první a jediné ZOO v rámci ČR a SR. V okolí zámku je zátoka rejnoků, aligátoři, v zámecké voliéře je nesyt bílý, jeřábi.

Při vchodu do zahrady lze nakoupit mapu areálu, podle ní navštěvovat jednotlivé expozice. Účastníci již v autobuse byli upozorněni na časy komentovaného krmení, kterého se mohli zúčastnit. Děti krmily rejnoky, některé i žirafy. Pelikáni se nechali pohladit. Také rejnoci se mohli pohladit, to se dětem moc líbilo.  Když už nás zmáhala únava, mohli jsme se svést vláčkem, který měl několik zastávek, mohlo se vystoupit, za nějakou chvíli zase nastoupit a popojet. Bylo nutné občerstvení ať již v podobě zmrzliny, nebo kávy, nebo chladného nápoje, nebo všeho dohromady. Další lákadlo bylo pro děti, pro prarodiče znovu sáhnout do peněženky, kolotoče, houpačky, další lákadla. Dětem se ani nechtělo jet domů.

Na zpáteční cestě jsme vjeli do kolony měřící 7 km. Marie Klimešová toto zdržení využila k takové kulturní vložce, po vzoru rádia, aby děti na prázdninách u babiček zazpívaly na mikrofon. Jeden statečný chlapec zazpíval na mikrofon „Skákal pes“, další pak řekl vtip.

Všichni přijeli domů unavení, ale spokojení.