Náměšť nad Oslavou, Kralice, Telč

Poslední zájezd před prázdninami byl 24. 6. 2014 do Náměště nad Oslavou, prošli jsme sály, ve kterých byly různé tapisérie, které v tehdejší době splňovaly hned dvě vlastnosti, zdobily, také tlumily hluk a udržovaly teplotu v místnosti. Zdejšími prostory nás mimo profesionální průvodkyně provázeli žáci tamní základní školy. Bylo to velmi zajímavé pojetí i ve prospěch žáků.

Další zastávkou byly Kralice - památník Bible Kralické, velmi šikovná průvodkyně nás svými velkými znalostmi provedla památníkem, nějaké zbytky znalostí se vynořily v našich pamětích-Jan Ámos Komenský byla jedna z maturitních otázek. Po prohlídce sálu jsme přešli do farního kostela a také zpět ke  zbytkům z tvrze, kde původně stál tiskařský stroj

Třetí zastávkou byl státní zámek v Telči, kde průvodkyně přidávala ke svému slovu i svůj suchý humor, tak se výklad velmi dobře poslouchal. 

Velmi hezky zařízené místnosti. Také pracovna prezidenta Beneše, který zde často nepobýval.

V neposlední řadě i procházka krásným zrenovovaným  náměstím, kde předzahrádky nabízeli posezení a občerstvení. 

Zase velmi hezký prožitý den.

Hlavní navigace:

 

 

 

11. 6. 2024 zámek Lysice

 

Vytvoření webových stránek zajistila

Firma Graweb, jmenovitě pan Kamil Konečný, nám sponzoruje vytvoření našich webových stránek. Jeho firma nám také tyto stránky vytvořila. Děkujeme mu za jeho spozorský dar.

Chceme, aby nejen naši členové, ale i široká veřejnost, byli informováni o naší činnosti.