Kdo jsme

Obsah naší činnosti už určuje název naší organizace - Svaz tělesně postižených. Vychází z potřeb a zájmů našich členů. Členové výboru spolu s důvěrníky se snaží, aby se členové v organizaci cítili dobře, aby tam našli pomoc, radu, ale i zábavu, rozptýlení a nezůstali se svými problémy a potížemi sami. Počtem členů jsme velká organizace - k 31. 12. 2020  celkem 545, nejen z Hustopečí, ale i z mikroregionu Hustopeče - Boleradice, Horní Bojanovice, Šakvice, Strachotín, Popice, Starovice, Velké Němčice, Kurdějov, Uherčice, Křepice, Morkůvky, Šitbořice. Jsme největší organizací nejen na okrese Břeclav, ale i v Jihomoravském kraji, tvoříme asi 34,91 % všech členů na okrese. Průměrný věk našich členů je 72,2 roků.

Pořádáme zájezdy za kulturou, ať již do Janáčkova divadla Brno, Městského divadla Brno, Divadla Bří Mrštíků Boleradice. Divadlo Bolka Polívky. Šmardovo sousedské divadlo. Zájezdy  za zdravím do termálních lázní v Dunajské Stredě SR, Mošoň v Maďarsku, Györ Maďarsko, do Aqualandu Pasohlávky. Nákupní zájezdy na Floria Kroměříž.  Poznávací zájezdy - ovšem v roce 2020 naše činnost byla velmi omezena. Zpracovali jsme perfektní plán, kdy každý měsíc  byly v plánu dvě akce. Podařilo se nám jen splnit návštěva muzikálu Mamma Mia v Městském divadle Brno, se skvělými melodiemi ABBA, v podání skvělých herců. Následovala návštěva Aqualandu Pasohlávky, kde jsme si užili všechny skvělé vodní vymoženost. Další akcí byl zájezd na zámek Rájec, kde byla výstava kamélií, také zámek Blansko, kde byla výstava panenek. Pak jsme rušili jednu akci za druhou. Stihli jsme jen cvičení jógy pro seniory, rekondiční a rehabilitační cvičení, které nám umožnila dotace JMK. Relaxační činnost částečně hrazené z dotace Města Hustopeče a ambulanční balíčky, částečně hrazené z dotací obcí. Cvičení v tělocvičně pod vedením našich členek, cvičení v krytém bazénu v Hustopečích. Turistické procházky.

Dále pak Hustopečský masopust. Výtěžek z této akce nám pořadatelé Quatro pan Macho a pan Vodák z Rustikalu předali. Použili jsme na zaplacení jógy.

Navštěvujeme naše jubilanty v jejich domovech s kytičkou, nebo malou pozorností.

Velké poděkování JMK, představitelům Města Hustopeče, starostkám a starostům z obcí, odkud jsou naši členové.

Zvláštní poděkování dr. Lazovi a celému sociálního odboru nejen za to, že se snaží pomoci v sociální oblasti, ale hlavně za to, že na jaře na začátku první vlny pandemie, navštěvovali seniory v městě Hustopeče. V případě potřeby nabízeli pomoc, rozdávali roušky, na jaře nedostatkové zboží. Hlavně ceníme projevený zájem o nás, seniory.

31.12. 2020 

Hlavní navigace:

 

 

 

11. 6. 2024 zámek Lysice

 

Vytvoření webových stránek zajistila

Firma Graweb, jmenovitě pan Kamil Konečný, nám sponzoruje vytvoření našich webových stránek. Jeho firma nám také tyto stránky vytvořila. Děkujeme mu za jeho spozorský dar.

Chceme, aby nejen naši členové, ale i široká veřejnost, byli informováni o naší činnosti.