Kdo jsme

Obsah naší činnosti už určuje název naší organizace - Svaz tělesně postižených. Vychází z potřeb a zájmů našich členů. Členové výboru spolu s důvěrníky se snaží, aby se členové v organizaci cítili dobře, aby tam našli pomoc, radu, ale i zábavu, rozptýlení a nezůstali se svými problémy a potížemi sami. Počtem členů jsme velká organizace - k 31. 12. 2018  celkem 529, nejen z Hustopečí, ale i z mikroregionu Hustopeče - Boleradice, Horní Bojanovice, Šakvice, Strachotín, Popice, Starovice, Velké Němčice, Kurdějov, Uherčice, Křepice, Morkůvky, Šitbořice. Jsme největší organizací nejen na okrese Břeclav, ale i v Jihomoravském kraji, tvoříme asi 32,14 % všech členů na okrese. Průměrný věk našich členů je 70,62 roků.

Pořádáme zájezdy za kulturou, ať již do Janáčkova divadla Brno, Městského divadla Brno, Divadla Bří Mrštíků Boleradice. Divadlo Bolka Polívky. Šmardovo sousedské divadlo. Zájezdy  za zdravím do termálních lázní v Dunajské Stredě SR, Mošoň v Maďarsku, Györ Maďarsko, do Aqualandu Pasohlávky. Nákupní zájezdy na Floria Kroměříž.  Poznávací zájezdy - Živá voda Modrá, archeoskanzen, bazilika Velehrad, výroba svíček Unipar Rožnov pod Radhoštěm, skanzen Rožnov pod Radhoštěm, Jeskyně na Turoldu, Laa, zámek Milotice, ZOO Hodonín. Welnes pobyt v hotelu Harmonia Piešťany celkem se zúčastnilo 63 členů. Cvičení v tělocvičně pod vedením našich členek, cvičení v krytém bazénu v Hustopečích. Turistické procházky.

Navštěvujeme naše jubilanty v jejich domovech s kytičkou, nebo malou pozorností.

Zpracovali jsme několik projektů, projekt pro Jihomoravský kraj vyšel, členové měli rehabilitační a rekondiční cvičení v lázních Lednice.

Dalším naším projektem byl pro Město Hustopeče a další obce na ambulantní balíčky v lázních Lednice.

Pan PhDr. Tomáš Laz měl přednášku na tři okruhy - ICE karta, senior taxi, ošetřovné. Město Hustopeče zřídilo od října senior taxi, zatím jedenkrát v týdnu a slouží pro hustopečské seniory pouze po městě Hustopeče.

Mezinárodní seniorský tábor za účasti našich členů, seniorů z Benátek nad Jizerou, senioři z Modre, tentokrát pořádalo Město Modra v termálním koupališti Štúrovo. Ing. Medlen uspořádal tři výlety - do Budapešti, na baziliku v Ostrihomu, lodí na Vyšegrad.

Dostáváme dotace od jednotlivých obcí, odkud jsou naši členové, za to patří jim naše velké poděkování.

Zúčastnili jsme se akcí organizovaných Městem Hustopeče. Den sociálních služeb, kde jsme měli svůj stánek.

Dvakrát do roka je členská schůze.

31. 12. 2018 

Hlavní navigace:

 

Vzhledem k současné situaci a nařízení vlády veškeré plánované akce jsou zrušeny. Změna bude včas oznámena.

 

Dodržujte, prosím, všechna nařízení vlády. Jde o naše zdraví a zdraví našich blízkých!!!

 

Vytvoření webových stránek zajistila

Firma Graweb, jmenovitě pan Kamil Konečný, nám sponzoruje vytvoření našich webových stránek. Jeho firma nám také tyto stránky vytvořila. Děkujeme mu za jeho spozorský dar.

Chceme, aby nejen naši členové, ale i široká veřejnost, byli informováni o naší činnosti.