Mezinárodní seniorský tábor Vysoké Tatry

Na základě memoranda tří měst – Benátek nad Jizerou, Hustopeče, Modra, letos uspořádalo mezinárodní seniorský tábor město Modra. V termínu 10. – 16. 10. ve Vysokých Tatrách, Tatranská Lomnica – Tatranské Matliace, hotel Sorea Hutník II. Z našeho města se zúčastnilo 10 našich členů. Autobusem jsme se přepravili do Olomouce, kde jsme přestoupili do autobusu z Benátek. Slovenští přátelé přistoupili v Bytči. Rozmanitý program měl ing. Medlen připravený velmi pečlivě, jak je jeho zvykem. Ubytování i stravování bylo skvělé, vždy za dodržení všech hygienických podmínek a nařízení.

Program byl velmi bohatý, náročný a každý podle svých možností se zúčastnil. Na programu byla prohlídka Tatranské Lomnice, Štrbské pleso, Kežmarok – prohlídka nejstaršího dřevěného kostela, lanovkou na Hrebienok, odtud sestup ke Studenovodským vodopádům. Tento sestup byl velmi náročný po velkých kamenech. Namáhavá cesta stála zato. Dech beroucí pohled. Náš obdiv patřil našemu kamarádovi Jožkovi, který  cestu zvládl o dvou berlích. A mnoho, mnoho dalších.  Ing. Medlen operativně rozhodoval podle počasí, kam jet, abychom z výstupu měli zážitek a výhled do okolí, na majestátní hory. V hotelu byl k dispozici krytý bazén, který sloužil k regeneraci, také bowling. Každý večer byl společenský, velmi často za doprovodu naší Fialovy kapely – harmonika Jirka Fiala, ozembuch a zpěv Laďa Fiala, zpěvem doprovodili manželé Urbánkovi. Zpívali naše krásné moravské písničky, ale i české a slovenské. Ostatní účastníky strhli ke společnému zpěvu. Účastnice z Benátek nás učily tvorbu hvězdiček ze slámy. Samozřejmě nebyly jen náročné výstupy, ale i návštěvy cukrárny, kavárny na kafíčko a nějakou sladkost k tomu.

Velké poděkování organizátorům, jmenovitě ing. Medlenovi za velmi hezký společný pobyt. Příští rok se budeme těšit na další setkání, tentokrát pod taktovkou Benátek nad Jizerou – Růženky Dibitanzlové.

Hlavní navigace:

 

zájezd 28. 4. 2024 Flora Kroměříž.

 

13. 5. 2024 zájezd do termálních lázní Mošoň, Maďarsko

 

Vytvoření webových stránek zajistila

Firma Graweb, jmenovitě pan Kamil Konečný, nám sponzoruje vytvoření našich webových stránek. Jeho firma nám také tyto stránky vytvořila. Děkujeme mu za jeho spozorský dar.

Chceme, aby nejen naši členové, ale i široká veřejnost, byli informováni o naší činnosti.